ویژگی های فن سردخانه سه فاز

چون در تولید هوای خنک تمامی تجهیزات سردخانه به صورت مداوم کار کرده اند تا دما را به اندازه و به میزان مطلوب برسانند.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

سردخانه های تولید شده در صنایع برودتی اورست دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشند.

فن کویل سردخانه

سردخانه به عنوان اصلی ترین تجهیزات در نگهداری مواد غذایی که به دو دسته سردخانه های زیر صفر و بالای صفر دسته بندی می شوند، از قطعات بسیاری برخوردار است.

سردخانه های کوتاه مدت معمولا با وارد نمودن تدریجی محصول و تعویض سریع آن همراه است و بر اساس نوع محصول زمان نگهداری، از یکی دو روز تا یک هفته یا بیشتر تغییر میکند ولی به ندرت از ۱۵ روز تجاوز میکند.

برای نگهداری بستنی در سردخانهها نیز باید شرایط خاصی فراهم شود تا شکل و بافت بستنی تا زمان رسیدن به دست مشتری دچار آسیب نشود.

به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد دستگاه و همچنین حفاظت دستگاه از قطعه ای به نام ترموستات استفاده می شود.همانطور که گفته شد نمایشگر دمای داخلی کابین رانشان می دهد و هنگامی که این دما به میزان مورد نظر رسید، موتور به وسیله ترموستات اتوماتیک شده و تا زمان افت دما به همان حال باقی می ماند.این عمل علاوه بر اینکه طول عمر موتور را افزایش داده، موجب جلوگیری از مصرف اضافی انرژی برقی شده و سبب صرفه جویی می شود.

در حمل و نقل دریایی، موتور سردخانه معمولاً با نیروی موتور کشتی انجام می شود.در طول حمل و نقل ریلی یا کامیونی، یک ژنراتور نیروی مورد نیاز موتور سردخانه را فراهم میکند.

موتور فن سردخانه

از دیگر ویژگی های منحصربه فرد سردخانه متحرک و ثابت می توان به قابلیت حمل آسان آنها اشاره کرد، چرا که اجزای سازنده این سردخانه ها به راحتی از هم جدا می گردد و نیز سبک وزن بودن آن کار جابجایی را برای مصرف کننده آسان تر نموده است، همچنین نصب و راه اندازی آن به راحتی امکانپذیر می باشد.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

بر اساس ساختار ، سردخانه ها به دو گروه سردخانه ثابت و سردخانه پرتابل (قابل حمل) تقسیم بندی می شوند؛ به گونه ای که کف سردخانه پرتابل شاسی کشی شده و از طریق قلاب هایی که در چهارگوشه بالایی سردخانه تعبیه می شوند، سردخانه پرتابل قابل بلند کردن از زمین و جابجایی از مکانی به مکان دیگر می باشند.

فن سردخانه صنعتی

کندانسینگ یونیتکندانسینگ یونیت یا واحد تقطیر از دو قسمت کندانسور و کمپرسور که بر روی یک شاسی نصب شدهاند تشکیل میشود و چرخه کارکرد آن به این صورت است که گاز فوق داغ با فشار و دمای بالا از کمپرسور خارج شده و وارد کندانسور میشود و گاز داغ پس از ورود به داخل لولههای کویل کندانسور، با کارکرد فنهای کندانسور و عبور هوای محیط از روی لولههای کویل، خنک شده و به مایع تبدیل میشود.

مشخصات فنی سردخانه

مدلهای خنکشده با هوا، هوای خنکشده را از بالای کانتینر بیرون میکشند و آن را در زیر محموله تخلیه میکنند، قبل از اینکه به طور طبیعی همرفت و بالا برود، هوا را به سمت درهای پشتی هل میدهند و از روی محموله به سمت ورودی هوای برگشتی در واحد ریفر جریان مییابند.

هنگامی که درِ فضای سرد شونده ای باز می شود مقداری از هوای گرم بیرون جایگزین هوای سرد می گردد.

فن سردخانه ای زیلابگ

اینکه هوا را گرم یا خنک می کند به دمای داخلی مورد نظر بستگی دارد.کندانسور: کندانسورها ممکن است دارای خنک کننده هوا یا آب باشند، اگرچه معمولاً صنعت از کندانسورهای هوا خنک استفاده می کند.

گاهی اوقات، داور نیاز به گرم کردن هوا برای حفظ دمای داخلی دارد که یا با استفاده از گرمای گاز داغ یا عناصر گرمایش الکتریکی انجام می شود.

اواپراتور واحد صخره ای می تواند هوای عبوری از فن را گرم یا خنک کند. عملکرد فن کندانسور و فن اواپراتور به این صروت است که هوا را از روی کویل فوت نمی کنند بلکه آن را می مکند.

بدنه بکار رفته در این سردخانه از نوع قوطی ۹ در ۹ و ۱۲ در ۱۲ در نظر گرفته شده که پایه های آن ها به منظور بالا بردن کیفیت از ورق های روغنی ۳ الی ۵ میلی طراحی شده است و امکان زنگ زدگی در آنها صفر می باشد.

از این رو این محصولات را به هنگام فراوری در داخل سردخانه های بالای صفر قرار میدهند. بطور کلی با پیشرفت جوامع بشری و افزایش جمعیت و صنعتی شدن، شهرها نیاز به نگهداری و ذخیرهسازی مواد غذایی به عنوان یک الزام، مورد توجه قرار گرفت.

سردخانه های ثابت ( Walk-in Coldroom ) در شرکت های مختلفی طراحی و ساخه و عرضه میشوند و بیشتر برای نگهداری فرآورده های گوشتی، فروشگاهها ومراکزپخش موادغذایی، میوه وسبزیجات، کشتارگاه ها، انبارهای دارو و بانک های خون استفاده میشوند.

سردخانه متحرک (Conex Coldroom) از بهترین و پر استفاده ترین سردخانه ها شناخته میشود که برای انتقال مواد خوراکی در شرایط و دمای مناسب و بدون افت کیفیت استفاده میشود و میتوان این دستگاه ها را راحت و سریع انتقال داد.

فن سردخانه ای

همانطور که میدانید اگر فرد یا شرکتی قصد انبار ، فروش و توزیع مواد غذایی و خوراکی را داشته باشد باید حتما آنها را برای مدتی بدون اینکه فاسد شوند و از کیفیت آنها کم شود نگهداری کنند.

خرید فن سردخانه

بدون شک میتوان گفت یکی از تجهیزات و دستگاه هایی که میتواند مواد غذایی و خوراکی را در دما و شرایط مناسب و استاندارد برای مدت کوتاه یا بلند بدون اینکه از کیفیت محصولات کاسته شود ، نگهداری کند سردخانه است.

از مهمترین وظایف یک سردخانه ، جلوگیری از فساد کالاهای داخل آن با حفظ کیفیت طولانی مدت می باشد. در واقع مجموعه ای از ساختمان و تاسیسات برای حفظ کیفیت یک محصول به واسطه کنترل رطوبت و ثابت نگه داشتن دمای تنظیم شده آن است.

فروش فن سردخانه

افزودن یک سردخانه در محل می تواندامکان گسترش انبار را فراهم کند و به راحتی می تواند بر اساس نیازهای خاص تنظیم شود.

اما سردخانه ثابت در محل مورد نظر مونتاژ و برپا می شود و برای جابجایی سردخانه نیاز است که دیواره ها و سقف و کف سردخانه ثابت دمونتاژ شده ، نقل مکان پیدا کرده و در محل جدید مجدداً مونتاژ و برپا شود.

موادی هستند که با توجه به نوع سردخانه برای ساخت اتاق سرد مورد استفاده قرار می گیرند. ظرفیت سرمایش یا بار برودتی سردخانه بر حسب کیلووات و اختلاف دمای تبخیر سیال مبرد با دمای هوای اتاق بر حسب درجه ی سانتی گراد، از جمله عواملی هستند که باید در طراحی سیستم تبرید و انتخاب اواپراتور مناسب سردخانه رعایت گردند.

فن سردخانه خارجی

این نوع سردخانه ها معمولاً کنار مراکز صید، مراکز کشتار، باغ ها و اینگونه موارد قرار می گیرند و یک فضای وسیع متشکل از چندین اتاق هستند که دما و رطوبت کلیه اتاق ها توسط اتاقک کنترل قابل تنظیم است.

اجزای تشکیل دهنده سردخانه شامل:فن های داخلی: فن های داخلی که در داخل سردخانه قرار دارند به گردش هوا کمک می کنند تا کنترل دما و پایداری کافی را افزایش دهند.واحد کنترل: واحد کنترل به شما این امکان را می دهد تا جو داخلی سردخانه خود را تنظیم و تنظیم کنید، از جمله دما، شرایط هشدار و در برخی موارد سطوح تهویه و رطوبت.دریچه هوای تازه: دریچه هوای تازه اجازه می دهد تا هوا از بیرون وارد شود و هر گونه گازی که از داخل ظرف وجود دارد، مانند گاز اتیلن در حال رسیدن میوه، خارج شود.اواپراتور واحد: رطوبت بیش از حد در یک سردخانه می تواند به محصولات آسیب برساند، فاسد شدن غذا را تسریع کند و بسته بندی را تجزیه کند و محتویات را آسیب پذیر کند.

این دستگاه ها دارای مدل های مختلفی هستند که که دارای ابعاد و اندازه و ویژگی ها و قابلیت های هستند و امروزه نیز بسیار مورد استفاده افراد مختلف قرار میگیرند.

به این بخش دمنده نیز گفته می شود. از آنجایی که هوا در زیر محموله حرکت می کند، بارگیری مناسب و پوشاندن تا حد امکان از کف برای جلوگیری از اثر “دودکش” و دوچرخه سواری کوتاه بسیار مهم است.ترانسفورماتورهای ولتاژ: ترانسفورماتورهای ولتاژ دوگانه نیز گزینه ای برای برخی از کانتینرها هستند که امکان کار در ولتاژهای کمتر از 200 ولت 3 ساعت را فراهم می کند.

از لحاظ دمایی ، سردخانه ها به دو دسته سردخانه بالا صفر وس ردخانه زیر صفر نیز دسته بندی میشوند.

موتور سردخانه بوک بسته به نوع روغن مورد استفاده در آنها (روغن مینرال و یا روغن پلی اولستر) در دو سری معمولی (سازگار یا گاز R22) و سریX (سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و …) طراحی و روانه بازار می گردند.

سردخانه جسد EIG علاوه بر مصرق برق بسیار پایین خود، امکان کار با برق تکفاز خانگی را دارد و این یعنی در هر مکانی می توان از ان به منظور محافظت از اجساد استفاده نمود، در تمامی روستاها و مراکز پزشکی دسترسی به برق تکفاز یا همان 220 ولت وجود دارد، علاوه بر این با توجه به عایق بندی ضخیم و دقیقی که بر روی این سردخانه صورت گرفته، درصورت قطع برق تا چند ساعت هیچ مشکلی برای جسد پیش نخواهد آمد ولی در مناطقی که با برق کم فاز مواجه هستند و یا قطعی مداوم برق سراسری وجود دارد، امکان استفاده از موتور برق های بنزینی و یا گازوئیلی وجود دارد.

موتور کاربردی در این سردخانه از سطح توان بالایی برخوردار است و معمولاً هیمورا در طراحی این دستگاه از موتور کوپلند و یا دانفوس استفاده می نماید، مصرف موتور این دستگاه 5. 1 اسب بخار می باشد.

پمپ دان را از طریق ترموستات های KP و EKC و پرسوستاتهای EVR و KP کنترل نمود و برای کنترل فن کندانسور می شود از سرعت متغییر و یا از XGE استفاده کرد.

می توان این قطعات را از نمایندگی های معتبر در هر استان خریداری نمود. فنهای اکسیال دارای انواع متعدد هستند که می توان به اکسیال دیواری، اکسیال سقفی و بین کانالی اشاره نمود.

یکی دیگر از قابلیت منحصر به فردی که در سردخانه جسد رعایت شده است قابلیت جداسازی برانکارد از کابین می باشد که می تواند بسیار کاربردی باشد.

برای نگهداری انسانی که فوت کرده است چه کوتاه مدت تا چه بلند مدت از سردخانه ای به نام سردخانه جسد استفاده میشود.

از این رو برای نگه داری طولانی مدت مواد غذایی منجمد شده ، آنها را به سردخانه زیر صفر منتقل میکنند. ᠎This a rticle w as generat ed ​with the help of GSA​ C on tent G​en erator Demover si​on.

این دستگاهها طی سیکل تبرید، ماده مبرد را به منظور کاهش دمای محیط یا قطعات از نقطهای به نقطهای دیگر منتقل میکند.

تابلو برق نقش تاثیرگذاری در عملکرد سردخانه دارد به همین دلیل باید به درستی عایق بندی گردد، تمامی قطعات کاربردی این دستگاه بر روی تابلو برق متصل شده است.

بدنه این نوع سردخانه ها از ساندویچ پنل با عایق پلی یورتان به ضخامت 7 تا 15 سانتیمتر ساخته میشود و درب های آنها نیز از مدل لولایی و کشویی هستند و همچنین برای ساخت آنها از کندانسور Micro Channel استفاده میشود.

بدنه سردخانه متحرک از ساندویچ پنل با ضخامت ۵ تا ۱۵ سانتیمتری با عایق پلی یورتان ساخته شده و دارای شاسی وچارچوب از جنس گالوانیزه (مقاوم دربرابررطوبت) می باشد.

به دلیل سازگاری و انعطاف پذیری در استفاده از سردخانه های ثابت و پرتابل، اینگونه سردخانه ها می توانند راه حل ایده آل برای هر صنعتی باشند.

در دمای بالای صفر و زیر صفر با شرایط مناسب هستند که این دستگاه ها باعث جلوگیری از فاسد شدن و خراب شدن محصولات میشوند.

این تجهیزات میتوانند به بلاکهای سرمایشی دانفوس، کوپلند ، بیتزر یا زانوتی مجهز شوند و به همین دلیل هم با دمای بالای صفر و هم با دمای زیر صفر وجود دارند.

و این نوع کندانسورها در سیستمهای تبرید با ظرفیت زیاد که با آمونیاک عمل می کند کاربرد دارند. کندانسورها انواع مختلفی دارند و در صنایع مختلف کاربردی هستند یکی از انواع پر کاربرد آنها نوع هواخنک است، که با توجه به نوع روش دفع حرارت میتوان به سه مدل تقسیمبندی کرد.

می گفت: یک روز رفتم حرم دیدم حرم ولوله است، گریه می کنند ناله می کنند، فریاد می کنند. سردخانه ها چگونه کار می کنند؟

حالا در این شرایط این افراد میتوانند نسبت به نیاز و شرایط خود سردخانه ثابت یا سردخانه متحرک که از صنایع برودتی پر کاربرد هستند را خریداری کنند و نیاز هایشان را بر طرف کنند.

این سردخانه ها در ابعاد و اندازه مورد نیاز مشتری ، قابلیت ها و ویژگی های مختلف و با کیفیت های متفاوت و تجهیزات متنوع و کاربردی طراحی و ساخته و عرضه میشوند که میتوانند تمام نیاز های فروشندگان را به طور کامل بر طرف کنند.

این تجهیزات هم به صورت صنعتی و بزرگ و هم به صورت کانکسی و متحرک ساخته میشوند که طراحی و ساخت آنها طبق اصول خاص و استانداردی انجام میشود.

مجموعه اندیشه سبز با دارا بودن تجربه چندین ساله در زمینه ساخت و راه اندازی انواع سردخانه های کانکسی ، سوله ای ، بیمارستانی و …

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم کمپرسور سردخانه ساخته شده توسط برندهای مختلف در انواع قابل تعمیر و یا غیر قابل تعمیر طراحی و به بازار عرضه میگردند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از خرید فن سردخانه ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

اعتماد سازی در آنتی ویروس نود32 اعتماد سازی فایل در نود 32 ورژن 12

اعتماد سازی در ادامه آنتی ویروس نود32 – اعتماد سازی پوشه در ادامه نود 32 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.