ورشتاپن ورزشکار سال جهان از دید لاروس شد

[ad_1]

مکس ورشتاپن هلندی جایزه بهترین ورزشکار سال ۲۰۲۱ لاروس را برای قهرمانی در فرمول یک دریافت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، مکس ورشتاپن ۲۴ ساله سال گذشته برای اولین بار قهرمان جهان شد. در طول فصل، راننده تیم ردبول برنده ۱۰ مرحله جایزه بزرگ شد. همچنین  الین تامپسون هرا ورزشکار جامائیکایی به عنوان ورزشکار زن سال شناخته شد.

در سال ۲۰۲۱، او سه مدال طلا را در المپیک توکیو به دست آورد و در دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و همچنین در ۴ در ۱۰۰ متر پیروز شد. این ورزشکار ۲۹ ساله پنج بار قهرمان المپیک شده است و در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز دو مدال طلا کسب کرد. بهترین تیم سال تیم ملی فوتبال ایتالیا بود که در فینال در ورزشگاه ومبلی با شکست انگلیس قهرمان اروپا شد.

اما رادوکانو تنیسور ۱۹ ساله بریتانیایی برنده جایزه “موفقیت سال” شد او در میان شگفتی توانست قهرمان تنیس آزاد آمریکا را به دست بیاورد. رادوکانو به اولین تنیسور زن بریتانیایی تبدیل شد که در ۴۴ سال گذشته یک گرند اسلم را برد. دانیل مدودف، تنیسور روسی که در مسابقات آزاد آمریکا نیز قهرمان شد نیز در این بخش نامزد شده بود. 

برنده “دستاورد سال” را روبرت لواندوفسکی بازیکن لهستانی بایرن مونیخ بود. در فصل ۲۱-۲۰۲۰، او ۴۱ گل در مسابقات قهرمانی آلمان به ثمر رساند و رکورد گرد مولر با ۴۰ گل را پشت سر گذاشت. لهستانی فصل گذشته بهترین گلزن مسابقات لیگ قهرمانان اروپا شد و کفش طلا را دریافت کرد. او همچنین از نظر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به عنوان بهترین بازیکن سال شناخته شد.

جایزه لاروس در سال ۱۹۹۹ توسط بنیادهای بین المللی با مشارکت چندین شریک عمومی در دنیای تجارت تأسیس شد.

انتهای پیام

[ad_2]
sorece

مطلب پیشنهادی

10 بیزینس کوچ برتر ایران (جدیدترین رتبه بندی) ایران فاندر

10 بیزینس کوچ برتر جمهوری اسلامی ایران (جدیدترین جايگاه بندی) – جمهوری اسلامی ایران فاندر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.