همه چیز درموردبال ولو سردخانه

همان طور که اشاره کردیم، علاوه بر دو دسته بالا، سه نوع دیگر از متریال استنلس استیل معمولا برای تولید شیر توپی استنلس استیل به کار می رود.

قیمت بال ولو 3 اینچ

شیر توپی استنلس استیل نیز در سیستم هایی به کار می رود که سیال عبوری خواص خورندگی بالایی دارد. کیتز برای قطع و وصل جریان سیال در شبکه ها و خطوط پایپینگ به کار می رود و به دلیل ساختار کامپکت و قطع و وصل سریع جریان سیال کاربرد زیادی در صنعت دارد.

بال ولو نیز معادل انگلیسی شیر توپی است که به ویژه در محیط صنعتی بسیار به کار برده می شود.

بر اساس نوع کاربرد، محیط مورد استفاده و نوع سیال عبوری با متریال های مختلف و فشار کاری متنوع تولید و عرضه می شوند.

سطح مقطع توپی شیر برای کاربردها و فشارهای مختلف متفاوت است. یکی دیگر از روشهای تعیین ویژگیهای شیر توپی شامل نوع سیالی میشود که شیر میتواند از خود عبور دهد یا برخی ویژگیهای خاص در طراحی شیر هم میتواند متمایز کننده باشد.

طراحی بال فلوتینگ برای ولو های حفره کوچک (تا ۶ اینچ) در کلاس ۱۵۰ و کلاس ۳۰۰ استفاده میشود. همچنین این پوشش می تواند در برابر شوک گرمایی مقاومت داشته باشد.

بال ولو پروانه ای

که در صورت بالا رفتن از حد مجاز فشار کاری به طور اتوماتیک باز و با خارج کردن مقداری از سیال، دستگاه فشار آن را تا حد مجاز پایین می آورند .

لبه ها دارای جوش بسیار دقیق بوده که موجب میشود هنگام باز و بسته کردن شیر در طولانی مدت مشکلی ایجاد نگردد.

بال ولو چیست

شیرهای توپی دوام دارند ، پس از چندین دوره عملکرد خوبی دارند و قابل اعتماد هستند ، حتی پس از استفاده طولانی مدت از آن به طور ایمن بسته می شوند.

شیر کیتز Kitz به صورت باز و بسته شده و در حالت نیمه باز جریان را به صورت آشفته از خود عبور می دهد، بنابراین در خطوطی که نیاز به باز و بسته شدن جریان می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

در مقابل، شیرهای سوزنی در موقعیتی که کنترل و تنظیم جریان هدف اصلی است عملکرد بهتری دارند. از طرفی، همواره سوالاتی وجود دارند و یا در حین کار عملی پیش می آیند که هر کدام به اندازه چندین مطلب جای توضیح دارند.

سوای اینکه شما این شیر را به چه نامی می شناسید، تمام این عبارت به یک نوع شیر بر می گردد که ما ترجیحا آن را شیر گازی یا شیر توپی خطاب قرار خواهیم داد؛ به نظر می رسد دو نام در مقابل چهار نام منصفانه تر است.

در این مقاله با تفاوت بال ولو و گیت ولو از نظر ساختار، عملکرد، قیمت و… شیر های توپی از نظر اجزای بدنه به سه نوع بدنه ی تکه ، دوتکه و سه تکه تقسیم می شوند که هر کدام از انها کاربرد خاص خود را دارند .

خرید بال ولو

شیر سوزنی برای تنظیم جریان استفاده می شود، در حالی که بهتر است از شیر توپی به منظور قطع و وصل جریان، بدون افت فشار، استفاده کرد.  This c​ontent h as  be en gener ated with t he ​help of GSA Con᠎tent Gene᠎rator DE MO!

بال ولو صنعتی

در Ball Valve هايي كه در سيستمهاي فرآيند بكار مي روند ممكن است از عملگرهاي مختلفي به منظور كنترل مستقيم يا از راه دور شير استفاده شود.

ق بال ولوم

شیر توپی کیتز دارای ساختمان فشرده و وزن کم می باشد که به راحتی نصب و راه اندازی می شود.

شیر توپی دارای یک راه بند است که حرکت دورانی دارد و همچنین شامل یک توپ کامل یا نیمه کامل نیز می باشد.

شیر توپی A216 WCB که برای دمای کاری بالا مناسب می باشد گستره دمای کاری قابل توجه (30-) تا 425 درجه سانتیگراد دارد به همین دلیل به آن High Temprature Carbon Steel Ball Valve (شیر توپی کربن استیل با دمای کارکرد بالا) نیز می گویند.

با این حال، این تنها مزیت شیر توپی استنلس استیل نیست؛ این نوع از شیرهای توپی نیز گستره دمای کارکرد بالایی دارند.

خ بال ولوم

با این حال، دنیای شیرآلات بسیار وسیع تر از آن است که در یک مطلب بتوان آن را شرح داد.

بال ولو دامون

با این حال، اگر به لوله کشی گاز منزل خود دقت کرده باشید، دقیقا بعد از کنتور و در خروجی تعبیه شده جهت اتصال هر نوع وسیله گازسوز، از شیر گازی یا به اصطلاح عامیانه تر از شیر دسته گازی استفاده شده است.

بال ولو کلاس 150

همچنین اگر مساحت مجرای عبور سیال ، دقیقاً برابر با مساحت خط لوله باشد (Full Bore) نامیده می شود. شیر توپی کیتز که به آن بال ولو کیتز هم گفته می شود برای تمامی سیال ها با درجه حرارت و فشارهای مختلف تولید می شود.

سهولت عملکرد ، تعمیر و انعطاف پذیری شیر توپی آن را به استفاده گسترده در صنعت می بخشد ، فشارهای تا 1000 بار و درجه حرارت تا 752 درجه فارنهایت (500 درجه سانتیگراد) را پشتیبانی می کند ، بسته به طراحی و مواد استفاده شده.

در طراحی Top entry هرچقدر اتصالات کمتر باشد، میزان نشتی های احتمالی نیز کاهش خواهد یافت. مقاله ای دقیق تر در مورد شیرهای توپی پی وی سی را می توانید در اینجا بخوانید.

ق بال ولوو

شیر توپی یو پی وی سی نسبت به انواع فلزی آن مزیت هایی دارد که در این قسمت به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

خ بال ولوف

پس اجازه دهید بحث متریال را با معرفی شیر یو پی وی سی به پایان برسانیم. البته در این جدول و جدولهای بعدی، به معرفی متداولترین انواع ولو بسنده شده است.

بال ولو گیربکسی

در ادامه به بررسی تفاوت های این دو نوع شیر با یکدیگر می پردازیم. شیر شناور، «فلوت ولو» (Float Valve) یا فلوتر، از انواع شیرهای کنترلی و ایزوله با عملگر ویژه است که به منظور بررسی میزان سیال و توقف جریان مورد استفاده قرار میگیرد.

ت بال ولوم

علاوه براین، شیر توپی در مواردی که به منظور کنترل و تنظیم جریان استفاده می شود، عملکرد ضعیفی دارد و چنانچه سرعت سریال بالا باشد ضربات ناشی از برخورد سیال باعث سایش توپی شیر می شود؛ دلیل این عمر هم این است که شیر توپی برای کنترل جریان طراحی نشده است و جزو شیرهای قطع و وصل جریان محسوب می شود.

از ساده ترین طراحی هایی که برای قطع و وصل جریان سیال از آن استفاده شده، شیر توپی است. حال اگر محور یا دسته شیر به اندازه 90 درجه چرخش یابد، حفره توپی از مسیر سیال خارج شده و مسیر سیال مسدود می شود، اصطلاحا می گوییم شیر به حالت کاملا بسته تغییر حالت می دهد.

سپس – هنگامی که زمان تعویض شیر آب یا تعمیر توالت فرنگی فرا می رسد – دریچه جریان آب را مسدود نمی کند.

بال ولو کنترلی

آن ها در خدمات دریچه گاز شدید، مانند خطوط بای پس در اطراف شیر کنترل استفاده می شوند. این دسته در حالت باز با جریان صاف قرار می گیرد و در صورت بسته شدن عمود بر آن قرار دارد و باعث می شود وضعیت دریچه به راحتی تأیید شود.

بال ولو کلاس 600

زمانی که دسته شیر توپی موازی با محور خط لوله و راستای جریان قرار می گیرد، شیر در حالت کاملا باز می باشد.

ورودی ها از طریق فلنج به سیستم لوله کشی متصل می شوند که معمولاً مطابق با استاندارد خاصی طراحی می شوند.

تصویر بال ولو

زمانی که دسته با لوله موازی باشد جریان آب باز است اما زمانی که لوله و دسته در حالت عمود و با زاویه ۹۰ درجه نسبت به یکدیگر قرار گیرند، جریان آب بسته می شود.

به طور عمومی استنلس استیل را در بازار شیرآلات صنعتی به دو نوع عمده استنلس استیل 304 و 316 تقسیم می کنند؛ اما کار به اینجا ختم نمی شود.

بدنه و استم این نمونه از شیر توپی CNG از متریال استنلس استیل ۳۱۶ می باشد. جنس بدنه و توپی در شیر کیتز متفاوت می باشد.

بدنه دوتکه از دو قسمت زیر تشکیل شده است . در این حالت باید از شیرهایی که این فشار را کاهش و یا افزایش می دهند استفاده شود.

تفاوت بال ولو و گیت ولو در این است که گیت ولو دارای گیت است، اما در ساختار بال ولو، دوار (به شکل کروی و توپی) به کار رفته است.

خ بال ولوفو

برای باز و بسته کردن گیت ولو باید فلکه را ۳۶۰ درجه بچرخانیم که این امر، به دلیل برداشته شدن و یا پایین آمدن گیت موجود در این شیرها انجام می شود. Th᠎is data was generat ed by G SA Content Generator  Dem᠎oversi​on!

ت بال ولوو

ایزوله بودن یک ولو، نشاندهنده وظیفه آن در سیستم است و اشارهای به ساختار آن ندارد. در بال ولوها برخلاف گیت ولوها، باز و بسته بودن شیر با چشم قابل تشخیص است.

تعریف بال ولو

یکی از ویژگیهای مثبت شیر توپی، امکان تشخیص چشمی باز یا بسته بودن آن است، خب حتما می پرسید چطور؟

که معمولا نوع ژیانی و پیکانی می توانند به صورت فنری یا قفلی باشند. هر یک از انواع شیرهای توپی بر اساس جنس متریال شیر، ممکن است چندین نوع اتصال داشته باشند اما برای هر متریال، با توجه به نیاز بازار اتصال رایج وجود دارد.

ف بال ولوم معنی

در مورد انواع شیر توپی استنلس استیل و کربن استیل نیز معمولا اتصال رزوه ای و فلنجی پرکاربرد هستند و در مواردی از اتصال جوشی نیز برای اتصال این نوع شیرهای توپی استفاده می گردد.

قیمت بال ولو

از محدویت های این نوع شیر می توان به زمان بالای مورد نیاز برای بسته شدن آن، به ویژه در سایزهای بالا، اشاره کرد.

بال ولو رزوه ای

برای باز و بسته کردن شیر توپی در موارد خاص می توان از عملگر های پنوماتیک، برقی یا گیربکس هم استفاده کرد که با چرخش 90 درجه به صورت عمودی جریان شیر را قطع و وصل می کند.

بال ولو ثابت

از شیر گازی برنجی در سیستم های گرمایش، تهویه مطبوع، بهداشتی، پنوماتیک، لوله­ های نفت، آب، شبکه های گازوییل و بنزین، بخار اشباع و به طور کلی برای مایعات غیر خورنده استفاده می شود.

مهم ترین عیب شیر توپی مربوط به زمانی است که این شیر به اشتباه برای کنترل سیال حاوی ذرات استفاده شود.

از اینرو، تنها منبع انرژی مورد نیاز برای تغییر وضعیت در آن، انرژی حاصل از عبور سیال است. بنابراین بایستی فقط در کاربردهای کاملاً باز یا کاملاً بسته بکار روند.

بال ولو ترنیون

این سه دسته عبارتند از استنلس استیل 304L، 316L و ASTM A 182 که در این مطلب مجال سخن گفتن در مورد جزئیات این متریال ها نیست، بنابراین در مطلبی جداگانه به مبحث شیر پروانه ای استنلس استیل خواهیم پرداخت.

وقتیکه ساچمه در موقعیت نیمه باز قرار گیرد جریان اشفته ای در شیر ایجاد میشود این مشخصه باعث محدودیت کاربرد شیر ساچمه ای میگردد.

این نوع ولو برای شرایطی مناسب است که افت فشار مسئله مهمی نباشد. شیر توپی دسته فلزی ، جایگزین بسیار مناسب شیر توپی فلزی می باشد.

بنابراین، در موقعیت هایی که قطع و وصل جریان، بخصوص، حالت قطع کامل مدنظر است، شیر توپی گزینه مناسب تری نسبت به شیر سوزنی است.

مطلب پیشنهادی

اعتماد سازی در آنتی ویروس نود32 اعتماد سازی فایل در نود 32 ورژن 12

اعتماد سازی در ادامه آنتی ویروس نود32 – اعتماد سازی پوشه در ادامه نود 32 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.