معاون وزیر خواستار یکسان سازی پاداش مدال آوران ناشنوا شد

[ad_1]

مراسم بدرقه کاروان ناشنوایان به المپیک برزیل با حضور وزیر ورزش و جوانان در هتل المپیک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه کاروان ناشنوایان به المپیک برزیل امروز (سه شنبه) با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مریم کاظمی‌پور معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، فروردین عضو فراکسیون ورزش، محمد پولادگر معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش، محمد شروین اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، محمد پرگر رییس کنفدراسیون ورزش ناشنوایان آسیا و با حضور جمعی از ورزشکاران اعزامی به المپیک در سالن هتل المپیک برگزار شد.

در این‌ مراسم، رضا صالحی امیری افزود: هر نتیجه‌ای که در برزیل بگیرید برای ما ارزشمند و پرچمدار ایران اسلامی هستید، با تلاش‌های رییس فدراسیون ناشنوایان، مطمئن هستم کاروان ما در برزیل خوش خواهد درخشید و کام ملت را شیرین می‌کنند. هدف نهایی ما نشان دادن اقتدار نظام اسلامی در منظر جهانیان است.

صالحی امیری تاکید کرد: ما وظیفه اخلاقی، انسانی و شرعی داریم تا زبان این عزیزان در نظام تصمیم گیری باشیم.
 دستان این عزیزان را می بوسیم و از دولت خدمتگزار تشکر می کنیم که ورزش معلولان و ناشنوایان را حمایت می‌کند.

تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان نیز در این مراسم اظهار کرد: خوشحالم که بعد از ٤ سال تمرین و برنامه ریزی توانستیم در هشت رشته ورزشی برای حضور در المپیک آماده شویم.

وی ضمن تشکر از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان ناشنوایان به المپیک برزیل، افزود: این دوره با حمایت‌های صورت گرفته ناشنوایان نسبت به سال‌های قبل بیشتر در ورزش دیده شده‌اند.

تیشه گران خاطرنشان کرد: تلاش بر این است از دوره گذشته بهتر ظاهر شویم، در دوره گذشته در ١٣ رشته ورزشی و با ١٣٣ ورزشکار حضور داشتیم و در جایگاه هفتم قرار گرفتیم، این دوره با ٧٥ ورزشکار و در هشت رشته ورزشی شرکت خواهیم کرد و تلاشمان حضور کیفی در این دوره از رقابت‌ها است.

وی اضافه کرد: ١١٨ کشور در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های المپیک ناشنوایان حضور دارند که اولین کاروان اعزامی ما فوتبال است و بعد از فوتبال، تیراندازی، کاراته تکواندو، دوومیدانی و کشتی آزاد فرنگی و والیبال ساحلی به ترتیب عازم مسابقات خواهند شد.

رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که در این دوره جزو ٦ تیم برتر شویم و قول می‌دهیم در ابتدا با کاروان بانشاط و اخلاق در برزیل حضور پیدا کنیم و همچنین نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم.

وی افزود: ما از نظر سیاسی، فرهنگی و ورزشی با برزیل بسیار نزدیک هستیم. امیدوارم ورزشکاران الگوی خوبی در المپیک باشند و با دست پر برگردیم و هپانند همیشه در میادین بین المللی اقتدار ایران را نشان دهیم.

محمدمهدی فروردین در این مراسم گفت: از وزیر تشکر می‌کنم که با حضور خود در بین ناشنوایان باعث دلگرمی آن‌ها شده است. ورزشکاران ناشنوا درست است نمی‌شنوند، اما ذهن ما را می‌خوانند و اهل حاشیه نیستند و خیلی دوست داشتنی هستند. همه این ورزشکاران چهره های ماندگار هستند.

وی گفت: زیرساخت‌ها در ورزش معلولان و ناشنوا مناسب نیست، امیدواریم در دولت انقلابی زیرساخت‌های برازنده برای ناشنوایان و جانبازان و معلولان را فراهم کنیم. مجلس و نمایندگان در کنار شما هستند حال این که صاحب عنوان شوید یا نشوید، قابل احترام هستید.

علیرضا بسیج کاپیتان تیم فوتبال ناشنوایان نیز با اشاره به کاستی های ورزشکاران ناشنوا افزود: چهار دوره المپیک حضور داشتم، اما تا به حال شاهد برگزاری مراسمی در چنین سطحی نبودم.

 وی با بیان این که سطح پاداش مدال آوران ناشنوا نسبت به قهرمانان المپیک و پارالمپیک کم است، خاطرنشان کرد: مدال آوران ناشنوا شامل استخدامی نمی‌شوند و به آن‌ها کار نمی‌دهند، حتی ورزشکاری داشتیم که کارگر روزمزد بوده، اما بعد از حضور در اردو اخراج شده است.‌

بسیج ادامه داد: مبلغ صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان برای مدال آوران ناشنوا خیلی پایین است، دغدغه ورزشکاران این است که سطح پاداش آن‌ها برای کسب مقام اول، دوم و سوم چقدر است و می‌گویند رنگ پرچم افراد شنوا با ناشنوا چه فرقی دارد.

در ادامه این مراسم محمد پولادگر معاون وزیر ضمن تشکر از فدراسیون ناشنوایان برای برگزاری اردوها و ارتقای سطح فنی ورزشکاران افزود: در زمان ریاست تیشه گران تحولات چشم گیری در ورزش ناشنوایان ایجاد شده و موفقیت‌ها  نشان دهنده این تلاش هوشمندانه است.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای از طرف کاپیتان تیم فوتبال مطرح شد که خودم هم تا سال گذشته نمی‌دانستم و برای من علامت سوال بود که چرا فدراسیون ناشنوایان از پارالمپیک جدا هست، از وزیر خواهش می‌کنم پاداش و مزایای یکسانی برای همه قهرمانان ناشنوا در نظر گرفته و توجه ویژه‌ای به شما شود، امیدوارم به آنچه که مطلوب نظر شما هست، برسید.

پولادگر خاطرنشان کرد: امیدوارم در المپیک برزیل نتایج بهتری نسبت به دوره قبل کسب شود و در همین مکان پیروزی شما را جشن بگیریم.

انتهای پیام

[ad_2]
sorece

مطلب پیشنهادی

لیبل پشت چسبدار تهرانسری

برچسب هاي دارايي لیبل پشت چسبدار بادوام با فيلم فلزي تقويت شده با آلومينيوم فيلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.