سجادی: طرح آمایش پروژه‌های ورزشی آماده شده است / امیدوارم کمتر خجالت‌زده مردم شویم

[ad_1]

ایسنا/خوزستان وزیر ورزش و جوانان به آماده شدن طرح آمایش ورزش اشاره کرد و گفت: ما یک طرح آمایش بر مبنای زیرساخت‌ها آماده کرده‌ایم، تا براساس آن به سمت اتمام پروژه‌ها برویم.

حمید سجادی امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از استادیوم شهدای بندرماهشهر، اظهار کرد: در سفر به استان خوزستان از ۱۰ تا ۱۱ شهرستان بازدید خواهیم کرد که امیدوارم در سفرهای بعدی بتوانم از پروژه های سایر شهرستان‌ها بازدید داشته باشیم. همه به دنبال خدمت و انجام یک کار ملی هستیم و من وظیفه دارم به ورزش کشور و جای جای میهن به ویژه خوزستان نگاه ویژه داشته باشم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: خیلی از اتفاقات ورزشی از خوزستان بوده است و همانطور که معمولاً می‌گوییم خوزستان سرزمین اولین ها است، انصافا اگر تاریخ ورزش را نگاه کنیم خیلی از اولین های ورزش از خوزستان بوده است. خوزستان مثل خیلی از مناطق مرزی ما همیشه درخشیده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از سرمایه های اصلی کشور خوزستان و ورزش آن است و منابع خوبی دارند. ضمن این که این استان از یک مدیرکل با سواد و خوبی بهره می برد. 

وی همچنین عنوان کرد: این استادیوم قدیمی است و معمولاً ما ورزشکاران برای چنین استادیوم هایی که خاطره ساز هستند،  احترام قائل هستیم.  مردم در اینجا با خاطرات این استادیوم زندگی کرده‌اند. برنامه‌ریزی می‌کنیم و طرح‌ها و برنامه‌های خوبی داریم و باید پیست تارتان نیز به بهترین شکل تعبیه و شود و مورد استفاده قرار بگیرد. برای رشته های مختلف دو و میدانی نیز فضای خوبی در این مجموعه ورزشی وجود دارد که باید برای آنها برنامه‌ریزی شود. البته چمن ورزشگاه از قدیم است و هرچند استعدادهای خوبی روی این چمن و زمین های خاکی رشد کرده اند اما  نسل جوان امروز دوست دارند تمامی تجهیزات آن نو و به روز باشد و امیدوارم در برنامه‌ریزی که خواهیم داشت برای احیای چمن ورزشگاه شهدای بندر ماهشهر برنامه‌ریزی کنیم زیرا لیاقت این خطه از کشور این است که استانداردهای برگزاری مسابقات فوتبال در سطح بالا را در این شهر داشته باشد. حتماً از تمام منابع موجود برای اینکه به نفع ورزش باشد استفاده کنیم. 

سجادی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای اختصاص منابع ملی برای پروژه های نیمه تمام استان دارید؟ گفت: بله در این زمینه باید برنامه‌ریزی شود. نمایندگان ورزش دوست در مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی بررسی لایحه بودجه، بیست و هفت صدم درصد از محل ارزش افزوده بر مالیات را برای ورزش در نظر گرفتند که عدد آن نسبتا قابل توجه است. ۴۰ درصد آن برای آموزش و پرورش و ۶۰ درصد آن به ورزش و جوانان اختصاص داردـ امیدوارم از این محل این اعتبار بتوانیم کمتر خجالت زده کشور شویم. 

وی با بیان اینکه انبوهی از پروژه‌های نیمه تمام است که بعضا در کل کشور به صورت آهسته به سمت اتمام می‌رود و سرعت آن زیبنده نام ایران نیست، گفت: باید به این حرکت سرعت دهیم و فکر و برنامه‌ریزی کنیم که منابع را برای تکمیل آنها تأمین کنیم. برای تکمیل آنها یا می‌توانیم از دولت، مشارکت‌های مردمی، خیران ورزشی کمک بخواهیم و یا آنها را واگذار کنیم.

به گزارش ایسنا، وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اما هنر مدیریت ما این است که متکی به منابع دولتی نباشیم که البته در این صورت شاید دو تا سه دهه دیگر طول بکشد تا پروژه‌های ما به اتمام برسند. بالغ بر ۴ هزار پروژه نیمه تمام و حدود هزار و صد پروژه سنگین داریم که تعطیل هستند یعنی هیچ عملیاتی در آن انجام نمی‌شود و اینها همه خسران است. در خیلی از مجموعه‌های ورزشی دچار خسران هستیم یعنی سرمایه ما دارد از بین می‌رود. بنابراین تمام هنر مدیریت ما این است که از تمام منابع کشور، علاقمندی مردم به ورزش استفاده و سرمایه‌گذاران و خیران را شناسایی کنیم تا این پروژه‌ها به اتمام برسند. 

وی به آماده شدن طرح آمایش ورزش اشاره کرد و گفت: ما یک طرح آمایش بر مبنای زیرساخت‌ها آماده کرده‌ایم، تا براساس آن به سمت اتمام پروژه‌ها برویم. در جاهایی نیاز است پروژه‌های بالای ۷۰ درصد را به فوریت تمام کنیم و جایی اگر نیاز باشد طبق همین سند آمایش پروژه‌های با درصد پایین را در اولویت قرار دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]
sorece

مطلب پیشنهادی

10 بیزینس کوچ برتر ایران (جدیدترین رتبه بندی) ایران فاندر

10 بیزینس کوچ برتر جمهوری اسلامی ایران (جدیدترین جايگاه بندی) – جمهوری اسلامی ایران فاندر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.