دستگاه برش لیزری فلزات چیست و چگونه عمل میکند؟

دستگاه برش لیزری فلزات چیست و چطور فعالیت میکند؟
برش لیزر فلزات

⚡️سرعت بالا برش در ادامه مقایسه با بقیه رویه ها، به تیتر نمونه یک لیزر CO2 1500 وات می تواند فولاد قابل انعطاف با ضخامت ۲ میلی متر را با شتاب ۷٫۵ متر بر دقیقه برش دهد.

همین مزیت ملازم با عدم ضرورت به فعالیت بردن پیرایش پیچیده جیگ ها به همین مضمون‌ خواهد بود که به طور نمونه تغییر و تحول عملیات برش از متاع الف از کالا فولاد به متاع اصلی از کالا پلیمر در ادامه کسر دقیقه انجام می پذیرد.

فلزات به جهت قرارگیری در ادامه مراحل ایجاد نیاز به تغییرات گوناگون در ادامه فرم، میزان و بعدها دارند. همینطور با به کارگیری از تکنولوژی برش لیزر فلزات شتاب انجام عملیات بالا رفته و همینطور سبب ساز بهبود میزان مرغوب بودن ایجاد قطعات میگردد، و در ادامه غایت هزینههای ایجاد به صورت چشمگیری کمتر مییابند.

نقشههای فنی، زیاد حیاتی میباشند و به طور گسترده در ادامه صنعت به کارگیری می‌شوند و به تیتر ابزاری جهت بهبود رابطه نیازهای فنی فی مابین طراح، مهندس و اتومبیل به کارگیری میشود.

​This artic le has been done by G​SA Content G᠎ener ator  Dem oversi​on.

بیشترین کاربرد دستگاه برش فلزات در ادامه مصارف هنری چشم میگردد که دست صنعتگران را به جهت ایجاد محصولات قشنگ با به کارگیری از برش فلزات اکران می دهد .

لذا از دستگاه برش لیزر به جهت ایجاد قطعات صنعتی صرفا در ادامه مواردی که تعداد قطعه گزینه نیاز محدود و اندک باشد به کارگیری میشود .

This w as gener᠎at ed by GSA Content Generator DEMO !

از آنجایی که کاربرد گرمای لیزر به شدت متمرکز است، به نیروی کمتری نیاز دارااست و حوزه‌ متاثر از حرارت مواد (HAZ) کمتر مییابد.

همانگونه که میدانید قطعات صنعتی عمدتا به خاطر تعداد دوچندان و ایجاد انبوه با قالب و پرس ساخته می‌شوند که هزینه زیاد کمتری نسبت به برش با لیزر دارا هستند و درعین هم اکنون همین مسئله که دستگاه قالب و پرس نخست به مستقر ارزش زیاد بالایی را دارااست البته در ادامه ارتفاع دراز مدت زیاد مقرون به صرفه خیس خواهد بود .

تلاش دستگاه برش لیزری فلزات به همین شکل هست که هنگامی برنامه ای را به آن ارسال می نمایید دستگاه با بهره گیری از اشعه لیزر متمرکز و محدود شده ای که زیاد نخ نما هست بر روی متریال گزینه حیث شما آغاز به برش و یا این که حکاکی می کند.

همینطور برش cnc در ادامه برش گوشهها در گیر نقص‌ هست و نمیتواند کنجها را به شکل تیز و قائم برش بدهد.

⚡️در همین رویه پیچیده یک گونه گاز محجوب (inert gas) به مجاورت یک قوس الکتریکی رانده می شود به طوری که در ادامه همین نقطه گاز به وسیله برق حامله شده و اطراف نقطه ی جوش حصاری به وجود می آید.

به جهت تعیین گونه برش فلزات، معیارهایی متفاوتی وجود دارااست که شما بر شالوده آن ها میتوانید یکی از از روشهای برش فلز را تعیین کنید.

همین دستگاه ها به طور کلی به جهت برش فلز از روشهای متفاوتی به کارگیری می‌کنند که می توان به به کارگیری از فشار آب به جهت برش فلز اسم موفقیت (واترجت) و یا این که به کارگیری از تیغ های الماس و آلیاژ فلز بر را اسم موفقیت .

البته به طور کلی بیشترین کاربرد و میزان مرغوب بودن را دستگاه برش لیزر دارا هست . سرویس ها حکاکی لیزر و برش لیزر هم در ادامه دو جور بندی کلی گنجانده می‌شوند که شامل سرویس ها حکاکی لیزری فلزات و سرویس ها حکاکی لیزری غیر فلزات است.

به همین شکل که چنانچه در ادامه هوابرش شتاب پیشروی به وسیله اپراتور مطلوب تعیین نشود ممکن هست منجر اکسید شدن قطعه فعالیت شود البته در ادامه گزینه برش پلاسما تعیین پیشروی نا مطلوب اثر گذاری کمتری بر روی قطعه فعالیت دارد.

⚡️برخورد همین یون ها با قطعه فعالیت ایجاد گرمای زیاد متعددی می نماید که منجر ذوب شدن محل بازخورد میگردد و زیرا همین یون ها مهم شتاب متعددی میباشند به طور مداد مذاب از مرحله قطع می شود.

در ادامه همین روش، برش زیاد تمیز و چهارگوش انجام میشود. لیزر می تواند برش های زیاد ظریف و کوچک را با بهترین میزان مرغوب بودن ممکن انجام دهد و حتی از آن به جهت برش های دو بعدی و سه بعدی به کارگیری می شود.

⚡️سیستمهای مدرن CNC می تواند هندسه یک بخش را مستقیما از پوشه سه بعدی توضیح کند. ⚡️اگرچه برش لیزر یک فرآیند حرارتی است، حوزه‌ حقیقی که به وسیله لیزر گرم می شود زیاد اندک هست و بخش اکثر ماده گرم شده از محل برش بیرون می شود براین اساس میزان گرمای محل ورود به حجم ماده زیاد اندک است.

برش لیزری که با دستگاه های لیزر سی ان جی انجام می شود به دو بخش برش لیزری فلزات و برش لیزری غیر فلزات تقسیم می شود.

⚡️هوا برش و یا این که به عبارتی برش هوا گاز و جوش اکسیژن – سوخت گاز از رویه هایی رایج و نسبتا مناسب قیمتی هستند که در ادامه آن ها سوخت ینی به عبارتی گاز به ملازم اکسیژن به جهت عملیات جوش دادن و یا این که برش دادن اشکال فلزات گزینه به کارگیری قرار میگیرد.

​This post h as been g ener᠎at ed ᠎by  GSA Content Gene rato᠎r  DE᠎MO.

کمپانی نوین تاک لیزر با وارد نمودن اشکال دستگاه های لیزر با طراحی های بهروز و فوقالعاده و ارائه دستگاهها با ارزش مطلوب فراهم ارائه بهترین سرویس ها به مشتریان خویش در ادامه اقصی نقاط کشورمان میباشد.

چنانچه شما می خواهید فعالیت برش بر بر روی اشکال متریال دشوار فلزی را انجام بدهید قبل از هر چیز می بایست بدانید که هزینه دریافتی به جهت برش متریال بر شالوده ساعت فعالیت دستگاه تحلیل می شود.

برش لیزری به وسیله به کار گیری اشعه لیزر از یک خروجی قدرتمند لیزر بر روی اجسامی که میخواهند بریده شوند انجام میشود. یک پرتو نور تکرنگ و منسجم در ادامه یک تشدید کننده لیزر تولید میگردد و از شیوه یک لنز بر بر روی مواد فلزی متمرکز میشود.

گاز کمکی (گاز برش) جهت مراقبت و خنک نمودن لنز و به طور همزمان جهت کنار زدن ماده ذوب شده از شیار برش به کارگیری می شود.

⚡️پهنای برش (پهنای شیار) زیاد نخ نما هست (بین ۰٫۱ تا ۱ میلی متر). ⚡️باریکی عرض شیار و عدم وجود نیروهای مکانیکی بر بر روی ورق پایین برش: طراحی و چینش قطعات تولیدی بر بر روی ورق می تواند زیاد نزدیک به یکدیگر باشد.

از گزاره متریال هایی که با دستگاه برش لیزری فایبر می اقتدار برشکاری کرد، ورق استیل، ورق گالوانیزه، ورق سیاه، ورق اسید شویی، ورق استیل، ورق آجدار، ورق آهن رنگی و ورق روغنی است.

هرچند لیزر فایبر طیف وسیعی از مواد را برش می دهد البته به جهت برش غیر فلزات آیتم ای مطلوب نیست.

مسافت لنز نسبت به محل ورق قابل تهیه می باشد تا بتوان نقطه کانونی پرتو را در ادامه طول مطلوب اخذ کرد.

⚡️اگرچه سرمایه اول به جهت تنظیم اتومبیل برش ورق با لیزر قابل اعتنا است، هزینه کارکرد و عملیات دستگاه اندک است.

علاوه بر همین ، سیستم CNC به طور مداد اقتدار برش را با اعتنا به شتاب برش تهیه میکند. در ادامه همین دوران ، سیستم CNC می تواند اقتدار برش را با اعتنا به شتاب واقعی برش کمتر دهد ، و می تواند اعتنا زیاد خوب برش و میزان مرغوب بودن روزگار را بدست آورد.

همین دستگاه با حذف لامپ و آینه و جایگزینی فیبر نوری، در ادامه صنعت های گوناگون گزینه اعتنا قرار گرفته است. برشکاری ورق با لیزر یک فرآیند گرمایی هست که در ادامه آن یک اشعه لیزر متمرکز به جهت ذوب ماده در ادامه یک حوزه‌ گزینه به کارگیری قرار می گیرد. Artic᠎le h as been g᠎en erat​ed ᠎with G SA Con​te​nt Gener᠎ator Demoversion.

میزان مرغوب بودن لبهها در ادامه همین رویه حتی از برش لیزر فلزات نیز خوبتر است، چون هیچ تنش گرمایی به جهت فلز تولید نمیکند.

گاز کمکی N2 نیتروژن میزان مرغوب بودن زیاد بالاتری در ادامه حاشیه های برش به شما ارائه می دهد اما بالطبع می بایست از شتاب برش کمتری به کارگیری نمایید چون گاز کمکی نیتروژن مثل اکسیژن اکسیداسیون و برش فلز را تسریع نمیکند.

برش لیزر فلزات علاوه بر صرفهجویی در ادامه دوران و هزینه، اعتنا زیاد بالایی دارااست و قابلیت تولید و ایجاد قطعات زیاد پیچیده باکیفیت با امداد همین تکنولوژی به راحتی قابلیت پذیر میباشد.

از فلزات در ادامه تولید اکثری از وسائل ریز و روزانه به کارگیری میشود. در ادامه واقع از همین رویه نیز به جهت برشکاری و نیز به جهت جوشکاری به کارگیری میشود.

لیزر سی او دو یا این که co2: همین گونه هم به جهت برشکاری و حکاکی صنعتی بر بروی فلزات نظیر فولاد و آلومینیوم و…

یکی از دیگر از مزایا همین رویه امکان برش بر بر روی تام فلزات هست در ادامه حالی که در ادامه رویه برشکاری پلاسما صرفا می توان فلزات رسانا بویژه فولاد را برش داد.

⚡️برش پلاسما بر روی هر گونه فلز رسانا , فولاد قابل انعطاف , آلومینیوم , فولاد ضدزنگ (استاینلس استیل) و . بضاعت برش همین دستگاه تا 20 میلی به جهت پلکسی، 10 میلی به جهت ام دی اف و 1.5 میلی به جهت فلز استیل است.

دستگاه های گوناگون متعددی به جهت برش فلز وجود دارااست که هر کدام مزایا و معایب خویش را دارااست . در ادامه پارچه های تصنعی و طبیعی برش لیزری حاشیه های تماماً کامل شدن شده و بی نقصی را تولید می کند، چون لیزر حاشیه ها را ذوب می نماید و نقص‌ ساییدگی که با رویه های معمول برش در ادامه پارچه تولید می شود را برطرف کرده است.

پرتوی قدرتمند نور به شتاب دمای قطعه فعالیت را بالا می موفقیت و ماده را ذوب می کند. به همین ترتیب که فلز جلوی لیزر ذوب یا این که تبخیر می شود و رخنه تولید می شود.

از مارک های پرفروش دستگاه لیزر در ادامه جمهوری اسلامی ایران می توان به دایاموند، اکوسالونت، استون و غیره اشاره کرد که هر کدام در ادامه نوع ها و سایز های برش مختلف ساخته می شوند.

در ادامه دستگاههای لیزر با تکنولوژی سی ان سی که عمده در ادامه لیزر برش فلزات به کارگیری می شوند دقتی با تلورانس کاهش از ۲۰ میکرون حاصل می شود.

ارتفاع بریدگی به وسیله برش لیزر فلزات هم نباید عمده از 5 برابر عرض آن باشد. ⚡️در عمده موردها اجزای برش سپس از برش سوای هیچ عملیات اصلاحی، فورا فراهم کاربرد است.

⚡️برای جوش دادن قطعات از رویه اکسیژن – سوخت گاز به کارگیری می شود. هرسه گونه لیزر یاد شده را می توان به جهت جوشکاری هم به کارگیری کرد.

⚡️از دیگر مزایای به کارگیری از برش پلاسما می اقتدار به عدم نیاز به مهارت اپراتور اشاره کرد( نسبت به هوا برش).

در ادامه همین گونه برش به جای لیزر از نوک فرز جهت برش به کارگیری میشود. ⚡️برای برش هوا گاز از یک مشعل برش جهت پاشش یک گاز ( استیلن) به محل برشو تولید حرارت در ادامه فلز تا دمای برافروختگی به کارگیری میشود.

در ادامه همین رویه یک جت گاز، مواد را از حوزه‌ برش خارج زده و یک برش پیوسته به وسیله حرکت پرتوی لیزر تولید می شود.

آنگاه یک جریان اکسیژن به بر روی فلز دمیده میگردد و فلز در ادامه همین اکسیژن سوخته و اکسید شده و آنگاه فلز به شکل گل اکسیدشده به خارج از محل برش اعصاب میگردد.

در ادامه هم اکنون حاضر از همین رویه به جهت جوش دادن لوله ها، به کارگیری جهت تعمیرات و تولید کارهای هنری به کارگیری میشود.

شما می توانید با به کارگیری از سرویس ها برش لیزر، نمای درونی خانه، نمای ساختمان و لابی را حکاکی کنید. اکثری از تزئیناتی که در ادامه بازار بازدید می نمایید نظیر فریم های چوبی و سنگی یا این که گلدان های سنگی با به کارگیری از همین دستگاه ساخته شده اند.

یک پرتوی لیزر که معمولاً نادیدنی است، در ادامه مبداء ایجاد لیزر تولید می شود و و به وسیله آینه ها به سمت نازل برش ساماندهی و به وسیله یک لنز متمرکز می شود.

افرادی که مایل به انجام برش لیزری فلزات میباشند معمولا همین تصمیم را بر شالوده خروجی CO2 می گیرند. فقط به اندازه هست که نمایی از قطعه گزینه حیث را طراحی کرده و آن را به یک خدمت برش لیزر فلزات آنلاین ارسال کنید.

ضایعات کم: از آنجا که قطر لیزر در ادامه دستگاه برش لیزری فلزات زیاد اندک هست و این طور ضربه ای فیزیکی به ورق فلزی وارد نمی شود، ضایعات زیاد مقداری نسبت به رویه های دیگر نظیر پانچ سی ان سی ایجاد می شود.

مطلب پیشنهادی

اعتماد سازی در آنتی ویروس نود32 اعتماد سازی فایل در نود 32 ورژن 12

اعتماد سازی در ادامه آنتی ویروس نود32 – اعتماد سازی پوشه در ادامه نود 32 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.