تولید فن چیلر مطابق با استانداردهای جهانی

بازده در این دسته از چیلر ها پایین می­باشد اما به دلیل ساختمان ساده آن­ها، ارزان تر نسبت به مدل های دیگر می­باشد.

چیلر فن کویل

البته که این موضوع چیزی از کاربردهای چیلر گرمایشی و بطور کل چیلر کم نمی­کند، چرا که به توانایی های آن برای چندمنظوره بودن اضافه می­کند و افراد با نصب یک وسیله می­توانند به چندین هدف برسند.

اینکه شما قادر باشید چیلرها را در محیطی دور از دید عموم افراد قرار دهید با استفاده از این چیلر امکان پذیر است، چرا که اندازه و ظرفیت آن کوچک می باشد.

فن دمنده چیلر

و با توجه به اینکه لیتیوم بروماید در دمای مجاورت حرارت خوردگی بالایی پیدا می­کند این چیلرها خوردگی کمتر و دارای عمر بالاتری می­باشند.

فن کندانسور چیلر

قسمت هایی که امکان صدمه دیدن دارند، همگی فلزی هستند و از مقاومت بالایی در مقابل عوامل آسیبزا برخوردار هستند.

فن کویل ها عمدتا دارای قیمت بالایی هستند. مجموع این گرما به واسطه تبادل حرارت با سیال دیگری که عمدتا آب یا هوا می باشد، در کندانسور دفع می شود.

چیلر فن کویل سقفی

ظرفیت این فن کویل ها ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه بوده (CFM) و هوا را بصورت بالا زن یا روبرو زن منتشر می سازند.

فن کویل مینی چیلر

هواساز از طریق کانال هایی هوای تازه را در محیط منتشر می کند. بدین صورت که فن دستگاه، هوای تازه را از طریق دریچه تعبیه شده در پشت فن کویل گرفته و در محل پخش میکند.

حال جهت تکمیل سیکل سرمایش چیلر جذبی یک عدد کندانسور نیز به آن اضافه می گردد تا بخار آب از ژنراتور خارج شده در کندانسور تقطیر یابد و دوباره به اواپراتور برگردد و یک مدار بسته را تشکیل دهد برای تکمیل فرایند چیلر جذبی و بالابردن راندمان یک مبدل حرارتی بین ژنراتور و ابزوربر قرار می گیرد تا از طرفی محلول رقیق که را از ابزوربر به ژنراتور می رود را گرم کند و از طرفی محلول غلیظی را که از ژنراتور به ابزوربر بر می گردد را خنک کند.

با جذب حرارت از لوله های آب سیستم که تامین کننده آب تجهیزات تبادل حرارت مانند فن کویل ها و هواسازها هستند، تبخیر شده و سپس توسط ماده جذب ( لیتیوم بروماید ) که در محفظه ابزوربر قرار دارد، وارد این بخش میشود و لیتیوم بروماید رقیق میگردد.

شرکت تهویه اروند در سال 1365 با هدف تولید سیستم های سرمایشی و گرمایشی کارآمد و مقرون به صرفه تاسیس شد.

فن المانی چیلر

در این متن هدف ما تشریح عملکرد چیلر تراکمی به عنوان پر کاربردترین نوع چیلر و آشنایی بیشتر با نحوه کار چیلر تراکمی است.

خرید چیلر فن کویل

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب چیلرها، عملکرد مناسب آن ها در زمینۀ سرمایش محیط است. می توان گفت: این وسیله نوعی مبدل چند منظوره است که سرما و گرمای محیط را فراهم می کند.

چیلر و فن کویل چیست

فن کویل بصورت کلی از موتور، کویلهای سرمایشی و گرمایشی، فیلتر هوا قابل تعویض یا شستشو، بلوور پلاستیکی یا فلزی، لوله درین، سینی درین، جعبه برق، ترموستات (در بعضی از مدلهای زمینی)، قاب فن کویل از جنس پلاستیکی یا فلزی (طرح قدیم)، دریچه تنظیم پرتاب باد (به غیر از مدلهای سقفی توکار) تشکیل شده است.

قیمت فن کویل چیلر

تشتک یا سینی درین : در اثر عبور هوا بر روی کویل سرد، مقداری از بخار موجود در این هوا تقطیر می شود.

فیلتر، هنگام ورود هوا به داخل دستگاه با پاک کردن ذرات آلوده کننده باعث تصفیه هوا می شود. دستگاه Fan Coil Unit کاستی در مدل های یک طرفه ، دو طرفه و چهار طرفه با ظرفیت های 300 تا 1500 cfm تولید می گردد.

دستگاه ممکن است صدای زیادی تولید کند. خنک کردن به وسیله چیلر جذبی از نظر فیزیکی مشابه سرد کردن با چیلرهای تراکمی است.

در چرخه دوم، هوای توزیع شده در ساختمان به سمت هواساز برگشته و با درصدی از هوای تازه مخلوط می گردد.

چنانچه ازدستگاه هواساز مرکزی به منظور تامین هوای تازه استفاده نشود، کنترل مقدارهوای تازه ورودی به اتاقها برای حفظ کیفیت هوا مناسب نیست.

چیلر موتورخانه

روی لوله مزبور یک شیر کنترل نصب می شود که با اختلاف فشار آب داخل لوله رفت و برگشت عمل می کند .

همان طور که گفته شد فن کویل ها با اتصال به چیلر و تبادل دما سبب ایجاد هوای سرد و با اتصال به آب گرم پکیج یا موتورخانه سبب ایجاد هوای گرم می شوند؛ اما نحوه عملکرد اسپلیت ها به این صورت است که مایع مبرد از درون کویل عبور می کند و با تبادلات دمایی باعث ایجاد سرما و عمل سرمایشی می شود و با استفاده از هیتر الکتریکی باعث افزایش دما و عملکرد گرمایشی می شود.

با به کار گیری این روش، نرخ تبخیر افزایش پیدا کرده و بازده چیلر جذبی و ضریب کارایی ان نسبت به چیلرهای تک اثره افزایش یافته است.

در این وضعیت ارتفاع آبدهی پمپ نیز افزایش می یابد ( منحنی سیستم لوله ها به طرف چپ متمایل می گردد و نقطه کارکرد جدید به طرف چپ روی منحنی پمپ حرکت می کند ) .

چیلر فن کویل چیست

بنابراین برای تغلیظ و احیای قابلیت جذب مجدد، توسط پمپ مخصوصی از ابزوربر به ژنراتور فرستاده میشود. چیلر های اسکرو دارای ویژگی هایی از جمله سیستم روغن کاری پیچیده ، راندمان کاری بالا ، از نوع جابجایی مثبت می باشند و به نسبت دیگر کمپرسور های دیگر دارای مزیت هایی از جمله ارتعاش بسیار کم ، صدای بسیار آرام ، عمر طولانی ، قابلیت اطمینان بالا ، دمای تخلیه پایین می باشد .

3-فروش و اجرا سیستم های VRF (اسپلیت های مرکزی) . مقایسه داکت اسپلیت و مینی چیلر از لحاظ های مختلف در این مقاله نوشته شده است.

علت نامگذاری چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو این است که کمپرسور آن از نوع مارپیچی یا اسکرو Screw است. در حالت گرمایش کوئل های هواساز یا فن کوئل، آب گرم ارسالی از سوی پکیج یا بویلر جریان یافته و با عبور هوا از اطراف کوئل ها، هوا گرم شده و در محیط توزیع می شود.

قیمت فن کندانسور چیلر

اما سوالی که به وجود می آید آن است که تفاوت فن کویل زمینی با رادیاتور چیست و چه نقشی در پکیج و کارکرد آن ایجاد می کنند.

مقدار فشار آب درون چیلر درحال کار و خاموش چقدر است ؟ از آنجا که می توان دمای نقاط مختلف را به دلخواه تغییر داد و یا برخی نقاط را خاموش کرد، می توان به صورت هدفمند از سرمایش و گرمایش آن ها بهره گرفت و از این طریق مصرف انرژی نیز کمتر می شود.

هواساز دما را از طریق کانال و به طور یکسان به قسمت های مختلف هدایت می کند. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، دو کانال اصلی «رفت» (Supply) و «برگشت» (Return) وجود دارد که برای تأمین سرما یا گرمای اتاقهای مختلف در گرداگرد ساختمان تعبیه شدهاند.

وجود یک سوپر ژنراتور به عنوان ژنراتور اولیه که مجهز به مشعل گاز سوز یا گازوییل سوز است، به طور مستقیم را بدون نیاز به دیگ گرمایشی را فاهم می آورد.

در این گونه از چیلرها بخار آب مبرد که یک بار در ژنراتور و طی عملیات تغلیظ با اخذ گرما از ژنراترو دما بالا، تبخیر و از لیتیوم بروماید جدا می­شود، خود به عنوان منبع انرژی گرمایی در ژنراتور دما پایین استفاده می­گردد.

چیلر های جذبی شعله مستقیم دارای مشعل و امکان تغلیظ بدون واسطه هستند. منبع ذخیره و منبع انبساط از تعداد روشن و خاموش شدن های متوالی کمپرسور دستگاه می کاهد.

دررکمپرسورهای دارای اینورتر تعداد خاموش و روشن شدن کمپرسور کمتر است. در مینی چیلر چون کاهش دما در محیط از طریق آب سرد انجام می شود و در اصل مقداری پرت انرژی خواهد داشت البته مقدار آن به کیفیت عایق بندی به شدت وابسته است.

هوای ورودی به این اتاق که از طریق هواساز یا فن کویل توزیع می گردد باید به اندازه ای سرد شود تا دمای نقطه شبنم آن از دمای نقطه شبنم دستگاه کمتر باشد تا این رطوبت اضافی را از محیط اتاق خارج می کند.

گاز داغ خارج شده از کمپرسور، پس از ورود به کندانسور در تماس غیر مستقیم با آب ارسالی از برج خنک کننده یا هوای خنک، تقطیر میگردد و به صورت مایع داغ، کندانسور را به سمت تبخیر کننده یا اواپراتور ترک میکند.

حال جهت حفظ فشار بخار وکیوم باید بخارات آب از آن جا خارج گردد. این چیلرها کم کم در حال حذف سیستم موتورخانه مرکزی هستند که علاوه بر تامین آب گرم زمستان با استفاده از کندانسور هوای خنک عملکرد خنک کنندگی تابستان را هم به عهده میگیرند.

استفاده از هرزگرد در سیستم انتقال قدرت که سبب خنثی شدن لرزش ناشی از نیروهای انتقالی از موتور به کاهش دور می شود.

به این شکل که دمای آب گرم وارد شده به اواپراتور، به سبب مبادله حرارت با مبرد سرد ورودی، پایین می آید.

در چیلرهای جذبی، ماده مبرد آب است که تحت فشار بسیار پایین و در دمای کم، تبخیر شده و گرمای تبخیر را از سیال ثانویه (آب در گردش سیستم سرمایش) میگیرد و بخارهای حاصل از فرایند توسط ماده جاذبی، جذب میشود.

یک راه گریز از این وضعیت استفاده از المان الکتریکی اضافی در فن کویل است. این مدل در سه حالت روبه رو زن، بالا زن، شیبدار مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین گرمای نا محسوس و رطوبتی که از طریق همین هوای سرد جذب گردیده و در نتیجه دمای آن به تدریج بالا می رود.

ﻛﻨﺪاﻧﺴﻮرﻫﺎي ﻧﻮع ﭘﻮﺳﺘﻪ و ﻟﻮﻟﻪ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ از ﻳﻚ ﻣﺨﺰن اﺳﺘﻮاﻧﻪ ای ﻛﻪ در آن ﻟﻮﻟﻪﻫﺎي ﻣﺴﻲ ﻗﺮار دارﻧﺪ.

مبدل حرارتی می تواند از نوع پوسته و لوله (شل اند تیوب) یا صفحه ای (پلیتی) و … محفظه ای که در آب مقطر موجود است اواپراترو می نامند و در طرف دیگر که در لیتیوم بروماید موجود است ابزوربر می نامند.

بنابراین. لیتیوم بروماید یک نمک با خاصیت جذب بسیار بالای بخار آب می باشد که در چیلرهای جذبی از محلول با غلظت 54% در ابزوربر استفاده می گردد.

لیتیوم بروماید رقیق در مجاورت بخار، آب داغ یا آب گرم غلیظ میگردد و به ابزوربر باز میگردد. برای رفع این مشکل به چیلر یک ژنراتور و یک پمپ اضافه می کنیم و محلول رقیق لیتیوم بروماید به وسیله پمپ به ژنراتور رفته و به وسیله حرارت بخار، مبرد از محلول چیلر جدا می شود ومحلول غلیظ به سمت لیتیوم بروماید غلیظ بر می گردد.

این آب به وسیله پمپ آب خنک در مدار اواپراتور و دستگاه های خنک کننده می چرخاند و باعث انتقال حرارت می گردد سپس آب وارد چیلر می شود و گرمای آن توسط اواپراتورگرفته می شود در مدار سیکل مبرد تبخیر و گرمای خود را در کندانسور پس می دهد سپس به وسیله پمپ گردش آب و برج خنک کننده دفع می گردد.

در چیلرهای تراکمی هوا خنک، دفع گرما به وسیله فن های و کویل هایی روی انجام می گیرد و مدار سوم لوله کشی که شامل برج خنک کننده و پمپ و مدار لوله کشی می باشد حذف می گردد.

در این چیلرها با گردش هوای به وسیله فن بروی لوله های مسی محصور در کویل، مبرد را در دمای هوا محیط کندانس می شود.

با این نوع فن کوئلها میتوان بخشی از یک محیط را سرد و بخش دیگری را گرم کرد. دمای هر اتاق را می توان به طورمستقل کنترل کرد .

سیستم های قدیمی تر دارای نرخ بالاتری از خرابی کنترل کننده دما، شیرهای کم کار و نیروگاه مرکزی ناکارآمد هستند.

هزینه راهاندازی و تجهیزات اولیه این سیستم نسبت به سایر سیستمهای تهویه پایین میباشد. اولین قدم در جهت ارزیابی سیستم آب چیلد، تعیین دمای آب چیلد می باشد. This content has ​been gener​at​ed wi th t᠎he ​help of GSA Con tent G enerator᠎ Demover​sion᠎.

مجموع سرمایش محسوس و نهان، بار سرمایی اتاق را تشکیل می دهد که می بایست توسط اب چیلد در گردش جذب شده تا شرایط آسایش در اتاق را فراهم آورد.

اگر بر روی نمودار سایکومتریک نقطه شرایط طرح داخل (مطلوب) اتاق را مشخص کرده و از آنجا آن را با خطی به نقطه هوای خروجی از کویل سرمایی وصل کنیم، شیب این خط مقدار نسبت گرمایی محسوس را مشخص می کند که به اختصار آن را SHR می نامیم.

البته مقدار این گرما با بازده کمپرسور ارتباط مستقیم دارد. یکی از روشها استفاده از عایق صوتی کمپرسور است. نوع مبرد چیلر جذبی: در چیلرهای جذبی مبرد از نوع آب مقطر است و بی خطر می باشد.

در چیلرهای جذبی دو نوع ماده وجود دارد یکی به عنوان مبرد و دیگری به عنوان جاذب که این جاذب با مبرد حل می گردد و یا با آن مخلوط می گردد.

به این ترتیب نصب و تعمیر همه مدلها به سادگی انجام خواهد شد. سبک طراحی این دستگاه به نحوی می باشد که بر اصول تهویه محیط فعالیت نماید.

آب سرد شده خروجی چیلر قالباً می تواند به هواساز و فن کویل انتقال یابد و گرمای محیط یک ساختمان یا برج مسکونی و تجاری و غیره را جذب نماید.

در چیلرهای هوا خنک نیز همانند چیلرهای آب خنک ابتدا گرمای ساختمان به وسیله مدار سوم وجود ندارد و به وسیله کندانسورهای هوایی گرما ساختمان را به وسیله فن کویل ها و هواساز ها از محیط گرفته و چیلر توسط سیکل تبرید خود، گرما را به محیط دفع می کنند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از فن کندانسور چیلر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

اعتماد سازی در آنتی ویروس نود32 اعتماد سازی فایل در نود 32 ورژن 12

اعتماد سازی در ادامه آنتی ویروس نود32 – اعتماد سازی پوشه در ادامه نود 32 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.