تذکر نماینده هویزه به وزیر نیرو در خصوص تأمین حقابه کشاورزان


نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه خطاب به وزیر نیرو گفت: حقابه کشاورزان و تالاب هورالعظیم را تأمین و مشکلات حقوق و بیمه کارگران آب و فاصلاب را حل کنید.

به گزارش ایسنا، قاسم ساعدی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: کارگران زحمتکش شهرداری‌ها و آب و فاضلاب حوزه انتخابیه یک سال بدون حقوق و دو سال بدون بیمه امورشان را طی کردند. همچنین جوانان این مناطق علی رغم داشتن مدارک و تحصیلات عالیه و وجود ظرفیت‌های نفتی پشت حصار سایت‌های نفتی مانده و بیکار هستند.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی در مورد کشاورزان منطقه گفت: شاهد ممنوعیت کشت پاییزه و تابستانه کشاورزان هویزه و دشت آزادگان هستیم. این در حالی که ۸۰ درصد مردم دامدار و کشاورز بوده و اکنون بلاتکلیف هستند.

وی  خطاب به وزیر کشور گفت: جهت ارزیابی و تأمین خسارت کشاورزان و دامداران ناشی از خشکسالی اقدام جدی کنید. همچنین وزیر نیرو جهت تأمین حقابه کشاورزان و تالاب هورالعظیم و حل مشکل حقوق و بیمه کارگران آبفا اقدام جدی انجام دهد. همچنین سیاست‌های غلط، نادرست و تبعیض‌آمیز در جذب نیروهای غیربومی را مورد تجدیدنظر قرار داده و درصدد به کارگیری نیروهای بومی باشد.

انتهای پیام


خبرهای اقتصادی

مطلب پیشنهادی

۶ نکته درباره ارتباط میان بارندگی و رفع خشکسالی

میانگین بارندگی در کشور از ابتدای سال آبی جاری ۹۸.۳ میلیمتر بوده است که چهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.